Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез    

Share | 
 

 Metallica...

Go down 
АвторПорака
LuLu

avatar

Posts : 17
Points : 31
Reputation : 2
Join date : 2009-04-20
Location : Дома :)

ПишувањеПредмет: Metallica...   Пон Апр 20, 2009 10:48 pm

епа ајде тро да збораме за металика (п.с. мој омилен бенд)
еве некои линкој до моите омилени песни:
https://www.youtube.com/watch?v=YzK_EVul6dQ - Fade to black
https://www.youtube.com/watch?v=GyYZFtnCTE4&feature=related - Master of puppets
https://www.youtube.com/watch?v=m99ybtk4QNs&feature=related - Battery
https://www.youtube.com/watch?v=Rbui8OTKBzc - Enter Sandman
https://www.youtube.com/watch?v=4CK9_iFGXmc&feature=related - The day that never comes
https://www.youtube.com/watch?v=VvZQgyttgVA - the unforgiven 2
https://www.youtube.com/watch?v=UDngGn8QK_8&feature=related - all nightmare long


Последната промена е направена од LuLu на Вто Апр 21, 2009 2:10 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.cristoferbt.piczo.com
Наташа
Admin
avatar

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 24
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: Metallica...   Вто Апр 21, 2009 2:18 pm

ThrasH, извини, наместо второто мислење од LuLu, го избришав твоето Embarassed Embarassed
LuLu, мислењета се споени, друг пат не пишувај пост под пост!
И да не бидам скроз оф-топик, и мене Металика ми е една од омилените групи.
Очекувајте набрзо еден текст за нив, за нивното постоење од формирањето па се до денес, а во делот за бесплатни превземања ќе ги има сите нивни албуми.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
LuLu

avatar

Posts : 17
Points : 31
Reputation : 2
Join date : 2009-04-20
Location : Дома :)

ПишувањеПредмет: Re: Metallica...   Вто Апр 21, 2009 9:56 pm

oк извинете Embarassed
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.cristoferbt.piczo.com
ThrasH
Admin
avatar

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: Metallica...   Чет Апр 23, 2009 8:25 am

LuLu за да избегнеш банирања,опомени и казни прочитај ги правилата.Поздрав.Иначе Металика мој добар другар Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
impactmkd

avatar

Posts : 13
Points : 23
Reputation : 2
Join date : 2009-06-17
Age : 27
Location : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Metallica...   Сре Јун 17, 2009 4:42 pm

Топ бенд и последниот албум им е супер и секако Unforgiven III според мене е најдобра од сите 3 делови Very Happy И ако не сте приметиле на спотот на песната "The day that never comes" Има застава југо !!! cheers cheers cheers
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bojanbozinovski.hi5.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Metallica...   

Вратете се на почетокот Go down
 
Metallica...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: