Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Nickleback - All the right reasons (2005) Radio  

Share
 

 Nickleback - All the right reasons (2005)

Go down 
АвторПорака
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Nickleback - All the right reasons (2005) Empty
ПишувањеПредмет: Nickleback - All the right reasons (2005)   Nickleback - All the right reasons (2005) EmptyВто Апр 21, 2009 4:08 pm

Nickleback - All the right reasons (2005)

www.nickelback.com

Genre: Hard/Alternative Rock

Nickleback - All the right reasons (2005) Nickleback

Tracklist:
1. Follow You Home" - 4:20
2. Fight for All the Wrong Reasons" - 3:44
3. Photograph" - 4:19
4. Animals" - 3:06
5. Savin' Me" - 3:39
6. Far Away" - 3:58
7. Next Contestant" - 3:34
8. Side of a Bullet" - 3:00
9. If Everyone Cared" - 3:38
10. Someone That You're With" - 4:01
11. Rockstar" - 4:15

Код:
http://uploading.com/files/ISO3MSUU/Nickleback%20-%20All%20the%20right%20reasons.rar.html

Без пасворд е. Уживајте! Very Happy


Последната промена е направена од Наташа на Нед Мај 03, 2009 2:38 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
LuLu

LuLu

Posts : 17
Points : 31
Reputation : 2
Join date : 2009-04-20
Location : Дома :)

Nickleback - All the right reasons (2005) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nickleback - All the right reasons (2005)   Nickleback - All the right reasons (2005) EmptyВто Апр 21, 2009 9:52 pm

поточно 2005-та година Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.cristoferbt.piczo.com
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Nickleback - All the right reasons (2005) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nickleback - All the right reasons (2005)   Nickleback - All the right reasons (2005) EmptyСре Апр 22, 2009 6:12 pm

... Toчно, печатна грешка беше она моето. Фала на исправката! Smile
П.С. Ставив нов линк, од uploading.com .
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
Parazit

Parazit

Posts : 2
Points : 3
Reputation : 1
Join date : 2009-05-01
Location : Kocani-Bitola

Nickleback - All the right reasons (2005) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nickleback - All the right reasons (2005)   Nickleback - All the right reasons (2005) EmptyПет Мај 01, 2009 9:43 pm

Извинете дечки само една мала забелешка... Оти Никелбек ги има на форум за дет и треш? ? Мислам не ме сваќајте погрешно, немам нишо против нивната музика ама не беше форумов за дет и треш метал? Smile

Инаку оф топик... Супер изгледа форумот, само фурајте. Cheers! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Nickleback - All the right reasons (2005) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nickleback - All the right reasons (2005)   Nickleback - All the right reasons (2005) EmptyСаб Мај 02, 2009 5:09 pm

Parazit напиша:
Извинете дечки само една мала забелешка... Оти Никелбек ги има на форум за дет и треш? ? Мислам не ме сваќајте погрешно, немам нишо против нивната музика ама не беше форумов за дет и треш метал? Smile

Инаку оф топик... Супер изгледа форумот, само фурајте. Cheers! Smile
Паразит, овој форум е пред се наменет за квалитетна музика, а според мене во тоа спаѓаат и дечките од Никелбек Very Happy
П.С. Фала на позитивната критика Very Happy
П.П.С. Добредојде! Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
Parazit

Parazit

Posts : 2
Points : 3
Reputation : 1
Join date : 2009-05-01
Location : Kocani-Bitola

Nickleback - All the right reasons (2005) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nickleback - All the right reasons (2005)   Nickleback - All the right reasons (2005) EmptyНед Мај 03, 2009 3:03 am

Ок... само чудно ми падна, пошто демек форумов е за дет, треш... метал ова она... Very Happy Никелбек не ми се баш метал... Laughing нема веза, добро ве најдов Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Nickleback - All the right reasons (2005) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nickleback - All the right reasons (2005)   Nickleback - All the right reasons (2005) EmptyНед Мај 03, 2009 12:06 pm

Наташа напиша:
Parazit напиша:
Извинете дечки само една мала забелешка... Оти Никелбек ги има на форум за дет и треш? ? Мислам не ме сваќајте погрешно, немам нишо против нивната музика ама не беше форумов за дет и треш метал? Smile

Инаку оф топик... Супер изгледа форумот, само фурајте. Cheers! Smile
Паразит, овој форум е пред се наменет за квалитетна музика, а според мене во тоа спаѓаат и дечките од Никелбек Very Happy
П.С. Фала на позитивната критика Very Happy
П.П.С. Добредојде! Smile

Форумов делумно наменет е за треш и дет метал.Албуми ќе има секакви без ограничвања во стиловите.Иначе фала за добрите зборови Parazit,мило ни е што си дел од заедницата Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
Sponsored content
Nickleback - All the right reasons (2005) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nickleback - All the right reasons (2005)   Nickleback - All the right reasons (2005) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Nickleback - All the right reasons (2005)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Бесплатни превземања :: Албуми-
Отиди до: