Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Radio  

Share
 

 God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009

Go down 
АвторПорака
alex_deadcoin

alex_deadcoin

Posts : 6
Points : 8
Reputation : 0
Join date : 2009-04-21
Age : 26
Location : Macedonia, Resen

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyВто Апр 21, 2009 9:27 pm

Свирката ќе биди на Градскиот Парк Скопје.
Бендови:

God Dethroned (Blackened Death Metal - Холандија)
http://www.myspace.com/villavampiria

Fleshgod Apocalypse (Technical Death Metal - Италија)
http://www.myspace.com/fleshgodapocalypse

Sacramental Blood (Brutal Death Metal - Србија)
http://www.myspace.com/sacramentalblood

Formless Terror
Storm

Влез ќе биде 600 денари.
\m/\m/ cheers


Последната промена е направена од ThrasH на Чет Мај 07, 2009 10:34 am. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Додавање на календар опција)
Вратете се на почетокот Go down
http://brutalwomb.blogspot.com/
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyСре Апр 22, 2009 9:26 am

Екстра ќе биди.Треба да има повеќе вакви свирки.Поздрав Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
alex_deadcoin

alex_deadcoin

Posts : 6
Points : 8
Reputation : 0
Join date : 2009-04-21
Age : 26
Location : Macedonia, Resen

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyСре Апр 22, 2009 10:27 am

Нормално дека треба да има повеќе Smile
Инаку на Fleshgod Apocalypse ќе биди јако cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://brutalwomb.blogspot.com/
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyСре Апр 22, 2009 10:29 am

Еми на Сакраментал Блад закон закон немам коментар.Само напред за организаторите.
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyСре Апр 22, 2009 12:43 pm

Алекс брат собираме баграта од Ресен и Битола,зиаме пивото и ојме на свирка.Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
alex_deadcoin

alex_deadcoin

Posts : 6
Points : 8
Reputation : 0
Join date : 2009-04-21
Age : 26
Location : Macedonia, Resen

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyСре Апр 22, 2009 8:23 pm

Хахах. Закон свирка ќе биди. Се гледаме таму Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
http://brutalwomb.blogspot.com/
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyЧет Апр 23, 2009 12:12 pm

Се гледаме и да се збери баграта од Битола и Ресен и одиме заедно Very Happy.Ќе бидни дет метал масакр дефинитивно се гледаме таму Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
formless terror

formless terror

Posts : 5
Points : 10
Reputation : 2
Join date : 2009-04-25
Age : 37
Location : Skpoje

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyСаб Апр 25, 2009 12:20 pm

Холандските death/black металци конечно во Скопје! Доаѓаат кај нас заедно со FLESHGOD APOCALYPSE(Италија) кои свират некој лудачки symphodeath метал и SACRAMENTAL BLOOD(Србија), death metal дивизијата од Белград, многу добро позната на скопската публика по многубројните настапи тука! Kaко домашна поддршка ќе настапат FORMLESS TERROR и STORM. Kaрта за свиркава е 600 денари. Се гледаме на уште еден метал масакр. Инаку свирката ќе биди во летното Хавана во парк после рингишпилот Smile

Темата си ја отворил на сосема погрешно место, мислењето од таму ти го спојувам со ова тука, а таа тема ја бришам.
И да, пишувај кирилица. Поубаво е за око и попрегледно за читање. Не е тешко да стисниш Alt и Shift.
Поздрав, и продолжете со дискусија за настанот. Убаво да си поминат тие што ќе одат.


Изменето од Наташа.
Вратете се на почетокот Go down
formless terror

formless terror

Posts : 5
Points : 10
Reputation : 2
Join date : 2009-04-25
Age : 37
Location : Skpoje

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyСаб Апр 25, 2009 7:33 pm

Немам кирилична поддршка на компјутерот.


Изменето од Наташа.
Вратете се на почетокот Go down
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyСаб Апр 25, 2009 8:54 pm

formless terror напиша:
Nemam kirilicna poddrska na kompjuterot
Во ред, тогаш пишувај латиница, нема да бидеш опоменуван за тоа, а модераторите/администраторите ќе ги препишуваат твоите мислења на кирилица. Поздрав.
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
DeathControlmkPosts : 5
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 2009-05-03

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyНед Мај 03, 2009 4:28 pm

Уф не да ке БИДЕ јако на Флешгод! Ке гледам и на свирките у Битола и Прилеп да идам, по трипати да ги видам !!!
Вратете се на почетокот Go down
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyНед Мај 03, 2009 6:53 pm

Ќе свират Флешгод и Битола и Прилеп?.Ако е така одлично ќе биди да се проследат повеќе пати
Вратете се на почетокот Go down
formless terror

formless terror

Posts : 5
Points : 10
Reputation : 2
Join date : 2009-04-25
Age : 37
Location : Skpoje

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyНед Мај 03, 2009 9:26 pm

Site bendovi od ovaa svirka ke svirat samo na 1vi juli vo Skopje.
Вратете се на почетокот Go down
DeathControlmkPosts : 5
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 2009-05-03

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyНед Мај 03, 2009 11:13 pm

Што? па на мојспасето им пишуеше... scratch Embarassed Mad
Вратете се на почетокот Go down
alex_deadcoin

alex_deadcoin

Posts : 6
Points : 8
Reputation : 0
Join date : 2009-04-21
Age : 26
Location : Macedonia, Resen

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyПон Мај 04, 2009 8:46 pm

DeathControlMK. Можно е да се префрли на турнејата на Disdained и Cilice? Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://brutalwomb.blogspot.com/
DeathControlmkPosts : 5
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 2009-05-03

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyПон Мај 04, 2009 9:46 pm

Хм? на 10 мај се у Хавана Ск мислам дека веќе има постери постаено? Изглеа само Ск, прашај на кајгана ... Suspect
Вратете се на почетокот Go down
alex_deadcoin

alex_deadcoin

Posts : 6
Points : 8
Reputation : 0
Join date : 2009-04-21
Age : 26
Location : Macedonia, Resen

God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 EmptyПон Мај 04, 2009 10:06 pm

DeathControlmk напиша:
Хм? на 10 мај се у Хавана Ск мислам дека веќе има постери постаено? Изглеа само Ск, прашај на кајгана ... Suspect
Оди во настани на Disdained и Cilice. Тие се на 10 Мај во Скопје и т.н.
А за God Dethroned и другите бендови ќе свират на 1 Јули - Градски Парк - Скопје. ^^


Последната промена е направена од alex_deadcoin на Пон Мај 04, 2009 10:07 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Грешка!)
Вратете се на почетокот Go down
http://brutalwomb.blogspot.com/
Sponsored content
God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009   God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
God Dethroned во Скопје - 1 Јули 2009
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Настани-
Отиди до: