Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Radio  

Share
 

 Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија   Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија EmptyСре Апр 22, 2009 10:43 am

Датумите од турнејата на Disdained и Cilice во Македонија се познати
-May 8 2009 8:00P
DISDAINED & CILICE Prilep@Dom Kulture, Macedonia
May 9 2009 8:00P
DISDAINED & CILICE Bitola@Club ZODIJAK, Macedonia
May 10 2009 8:00P
DISDAINED & CILICE Skopje@Club HAVANA, Macedonia
May 11 2009 8:00P
DISDAINED & CILICE Kumanovo@Club TUNEL, Macedonia
Прегрупите сеуште официјално не се кажани иако се претпоставува дека се Формлес Терор и Обливион.Познато е само дека во Битола преггрупа ке бидат и А.Т.А.Набрзо ке има повеќе информации.
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија   Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија EmptyСре Апр 22, 2009 11:50 am

Одлична вест.It's high time да доаѓаат вакви бендови.Само така.Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
formless terror

formless terror

Posts : 5
Points : 10
Reputation : 2
Join date : 2009-04-25
Age : 37
Location : Skpoje

Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија   Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија EmptyНед Апр 26, 2009 1:02 pm

Formless Terror ќе бидат support само во Прилеп.Изменето од Наташа.
Вратете се на почетокот Go down
DeathControlmkPosts : 5
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 2009-05-03

Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија   Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија EmptyПон Мај 04, 2009 10:14 pm

Па на Blitzkrieg пишува у Ск на 10 ти... Некој нека објасни плс!?
Вратете се на почетокот Go down
formless terror

formless terror

Posts : 5
Points : 10
Reputation : 2
Join date : 2009-04-25
Age : 37
Location : Skpoje

Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија   Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија EmptyВто Мај 05, 2009 6:03 pm

Па и тука пишува Скопје на 10ти, датите се одозгора. Twisted EvilИзменето од Наташа.
Вратете се на почетокот Go down
DeathControlmkPosts : 5
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 2009-05-03

Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија   Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија EmptyВто Мај 05, 2009 10:34 pm

ОМГ ЊТФ? грешка извини Embarassed
Вратете се на почетокот Go down
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија   Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија EmptyСаб Мај 09, 2009 3:01 pm

Дечки да не има некој информации дали ќе се одржи свирката во Битола?
Вратете се на почетокот Go down
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија   Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија EmptyВто Мај 12, 2009 3:53 pm

Свирката во Битола не се одржа, поради загинувањето на тапанарот на Live 5, темата ќе ја оставам отворена уште некој ден, па ако некој форумџија бил на свирка во Скопје, Прилеп или Куманово, нека пиши како си поминал, а потоа ќе оди под клуч.
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија   Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија EmptyСре Мај 13, 2009 11:30 pm

Па не би рекол дека баш ради тоа беше откажана бидејќи еден ден пред загинувањето на тапанарот се откажа свирката.Сепак Битола пропушти една голема свирка.
Вратете се на почетокот Go down
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија   Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија EmptyПет Мај 15, 2009 2:28 pm

Јас како што знам, се до последниот момент не се знаеше дали ќе се одржи или не.
Сепак, помина доста време, темата оди под клуч.
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
Sponsored content
Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија   Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Турнеја на Disdained,Cilice во Македонија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Настани-
Отиди до: