Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез    

Share | 
 

 SodoM........

Go down 
АвторПорака
ThrasH
Admin
avatar

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

ПишувањеПредмет: SodoM........   Чет Мај 07, 2009 10:30 am

More from the german thrash scene Very Happy .Па ај да збориме малце за еден од моите омилени бендој Содом.Што мислите за нива,омилени албуми,песни и др.Освен класичниот германски треш метал вметнуваат и блек метал елементи.Ајј да видиме xD
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
шизикPosts : 1
Points : 5
Reputation : 4
Join date : 2009-04-18

ПишувањеПредмет: Sodom   Чет Мај 07, 2009 2:26 pm

Само едно ќе кажам за Sodom дека е една група од германското треш трио. Agent Orange најјака нивна песна
Agent Orange
A fire that doesen't burn!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

ПишувањеПредмет: Re: SodoM........   Чет Мај 07, 2009 8:22 pm

Одличен бенд нема тука што да се кажи без зборови ме оставаат дечките што е и очекувано легенди на германската треш сцена дефинитивно.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: SodoM........   

Вратете се на почетокот Go down
 
SodoM........
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: