Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез    

Share | 
 

 Warbringer(USA)

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

ПишувањеПредмет: Warbringer(USA)   Чет Мај 07, 2009 8:27 pm

Бенд од поновиот бран на треш металот,досега имаат два албуми-War Without End,Waking Into Nightmares
Членови на бендот се-John Kevill - Вокал,John Laux -Гитара,Adam Carroll -Гитара(Поранешен тапанар),Ben Bennett - Бас,Nic Ritter -Тапани
На нивниот мај спејс- www.myspace.com/warbringer можат да бидат преслушани 6 песни.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Warbringer(USA)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: