Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез    

Share | 
 

 Space Eater

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

ПишувањеПредмет: Space Eater   Саб Мај 09, 2009 12:44 pm

Мислам дека повеќето од тука имате слушнато за бендот,дечките се од Белград досега имаат еден албум и свират одличен треш метал.Имаат настапувано како прегрупа на Дистракшн а во Септември ќе бидат и предгрупа на Содом.
www.myspace.com/spaceeaterthrash-Линк каде што ќе можете да ги слушните се надевам дека ќе ви се допаднат и ќе уживате во нивната музика
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Чет Мај 21, 2009 2:04 pm

Ако некој има слушнато слободно нека кажи свое мислење бидејќи според мене се едни од најдобрите балкански треш метал групи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ThrasH
Admin
avatar

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Пет Мај 22, 2009 6:32 pm

Еве бе како немаме слушнато.Space Eater екстра се.Газ стопанкин да ебам предгрупа му беа на Дистракшн,а ќе му бидат и на Содом.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Вто Јун 02, 2009 11:01 pm

Сега и на Municipal Waste ќе бидат.Каква среќа во два дена свирки со јаки бендови,на 11 со Мјунисајпл а на 12 со Содом.Им тргна на Спејс Итер со концертите дефинитивно.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ThrasH
Admin
avatar

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Сре Јун 03, 2009 8:48 am

Абе да му ебам газ стопанкин.Дечкиве стварно алал му вера.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Сре Јун 03, 2009 1:45 pm

За жал се случи голема несреќа кај дечкиве вокалистот Бошко Радишиќ почина Crying or Very sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ThrasH
Admin
avatar

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Сре Јун 03, 2009 10:59 pm

God damn Crying or Very sad.Зошо секоаш вака се случва.Лесна нека му е земјата,екстра вокал беше.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   

Вратете се на почетокот Go down
 
Space Eater
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: