Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез    

Share | 
 

 King Diamond

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

ПишувањеПредмет: King Diamond   Вто Мај 19, 2009 1:23 pm

Баш ме интересира што мислите за бендот.Според мене еден од најдобрите светски бендови кои го имаат најдобриот светски вокалист.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

ПишувањеПредмет: Re: King Diamond   Вто Мај 19, 2009 1:25 pm

Исто ме интересира кој ви е омилен албум и песна од нив.Мене омилен албум ми е-The Eye(1990),а омилена песна не можам да изберам сите се како некоја приказна на свој начин.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ThrasH
Admin
avatar

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: King Diamond   Чет Мај 21, 2009 8:27 am

Се сложувам.King Diamond легенда е Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
ThrasH
Admin
avatar

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: King Diamond   Сре Јун 03, 2009 8:53 am

tonci напиша:
Исто ме интересира кој ви е омилен албум и песна од нив.Мене омилен албум ми е-The Eye(1990),а омилена песна не можам да изберам сите се како некоја приказна на свој начин.

Брат кога ќе пишуваш постој немој едно под друго.Постој копче Edit погоре од постот,кликаш на него и допишваш.Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
Наташа
Admin
avatar

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 24
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: King Diamond   Сре Јун 03, 2009 11:02 pm

Кхм... ко така, зошто и твоите мислења се едно под друго? Very Happy
Ај спој си ги, ме мрзи да спојувам сега.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: King Diamond   

Вратете се на почетокот Go down
 
King Diamond
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: