Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Ареа - Врати на имагинацијата (2000) Radio  

Share
 

 Ареа - Врати на имагинацијата (2000)

Go down 
АвторПорака
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Ареа - Врати на имагинацијата (2000) Empty
ПишувањеПредмет: Ареа - Врати на имагинацијата (2000)   Ареа - Врати на имагинацијата (2000) EmptyЧет Мај 21, 2009 3:03 pm

Ареа - Врати на имагинацијата (2000)

Официјална страна - www.area-band.com

Стил: Рок

Ареа - Врати на имагинацијата (2000) 03-Area---Vrati-na-imaginacija

Листа на песни:
1. Биди мој
2. Friend
3. Кај што си ти
4. Очи ангелски
5. Одведи ме
6. Под ѕвездите
7. Сите мои слики
8. Ти би сакал
9. Ти дадов се'
Код:
http://rapidshare.com/files/235576130/Area_-_Vrati_na_imaginacijata__by_Natasha_.rar
Password:
Код:

Ова е едно од моите први цедеа, па ајде да го споделам и со форумџиите. Ареа е еден од најдобрите македонски рок бендови.
Воедно, оваа тема е првата во која фајловите се со пасворд арсонистикинтент, т.е. прикачени од наши членови. Она што ќе го најдете во рар архивата е проверено лично од мене, нема вируси и такви работи - значи, само квалитетна музика. Enjoy Smile


Последната промена е направена од Наташа на Сре Јун 03, 2009 11:06 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Ареа - Врати на имагинацијата (2000) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ареа - Врати на имагинацијата (2000)   Ареа - Врати на имагинацијата (2000) EmptyСре Јун 03, 2009 11:05 pm

Од 1 јуни Ареа имаат мов сајт наменет за сите фанови и соработници. На страницата сите посетители ќе можат да ги прочитаат новите информации за настапите и гостувањата, снимањето на новите спотови, видео галерија и галерија на фотографии, биографија на членовите на групата, како и можност за контакт со Ружица и дечките од групата.

Нивниот сајт е www.area-band.com, направена е измена во првиот пост.
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
 
Ареа - Врати на имагинацијата (2000)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Бесплатни превземања :: Албуми-
Отиди до: