Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез    

Share | 
 

 Правила за постирање албуми

Go down 
АвторПорака
Наташа
Admin
avatar

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 24
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Правила за постирање албуми   Пет Апр 17, 2009 3:07 pm

Со цел темите во кои се постираат бесплатни албуми за превземање да бидат што посредени, ќе Ве молиме да се придржувате до правилата.
Секоја тема во која се постира албумот треба да изгледа отприлика вака:
1. Име на артистот или бендот, име на албумот и година на издавање
2. Официјална страна на артистот/бендот, или myspace доколку нема/немаат официјална страна
3. Стил на музиката од албумот
4. Cover oд албумот
5. Тracklist - кои песни ги има
6. Кодиран линк со [ code ][ /code ] (само без празните места до заградите)
пример:
Код:
Вашиот линк
Испробајте го линкот пред да го постирате!
7. Пасворд - Доколку има
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
 
Правила за постирање албуми
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Бесплатни превземања :: Албуми-
Отиди до: