Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез    

Share | 
 

 Фурион

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

ПишувањеПредмет: Фурион   Пон Јун 08, 2009 11:04 pm

Дечкиве се од скопје свират треш метал и се победници на Воа(Вакен метал бетл ) и ке свират на Вакен во Германија рамо до рамо со најдобрите светски метал состави.www.myspace.com/furionmkd
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ThrasH
Admin
avatar

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: Фурион   Чет Јун 11, 2009 12:27 pm

Оф-топик:

Темава оди во Македонска Метал Сцена Smile

Он-топик:

Дечките одлични се, супер песни имаат. Како што знам дека ќе свират и на Wacken battle-от.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

ПишувањеПредмет: Re: Фурион   Саб Јун 13, 2009 3:37 pm

Исвирија веќе сега ги очекува Вакен Very Happy.Со среќа нека им е одлични се дечките.Еден од подобрите македонски бендови дефинитино
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Фурион   

Вратете се на почетокот Go down
 
Фурион
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Македонската метал сцена-
Отиди до: