Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез    

Share | 
 

 Megadeth-Завршија со снимање на албумот

Go down 
АвторПорака
ThrasH
Admin
avatar

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Megadeth-Завршија со снимање на албумот   Чет Јун 11, 2009 12:32 pm

Според Dave Mustainе фронтментот на Megadeth, тие се наоѓаат во нивното студио "Vic's Garage", каде што го доснимија материјалот за нивниот предстоен албум.Албумот се оечкува да излезе некаде септември месец.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
 
Megadeth-Завршија со снимање на албумот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: The world of metal-
Отиди до: