Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез    

Share | 
 

 Dimmu Borgir во Бугарија

Go down 
АвторПорака
ThrasH
Admin
avatar

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Dimmu Borgir во Бугарија   Чет Јун 11, 2009 12:43 pm

Dimmu Borgir официјално ќе настапат во Бугарија на метал фестивалот "Thrash' till death", кој ќе се одржи по 4 пат.Сега за сега се знае дека само тие ќе бидат хедлајн група, а останатите групи наскоро ќе бидат откриени. Пуштени се и билетите во продажба, кои ќе можете да ги нарачате на Ticketstream и на Eventim по цена од 40 лева односно околу 20 евра. На денот на концертор ќе чинат околу 50 лева( 25 евра ). Ова гостување на Норвежаните ќе биде во рамките на нивната Европска Турнеја.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://arsonisticintent.macedonianforum.net
 
Dimmu Borgir во Бугарија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: The world of metal-
Отиди до: