Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Надимач во студио Radio  

Share
 

 Надимач во студио

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Надимач во студио Empty
ПишувањеПредмет: Надимач во студио   Надимач во студио EmptyСре Јун 17, 2009 5:17 pm

Надимач од денес започнуваат со снимање на песните за албумот.Се надевам дека ќе биде издаден за брзо да не мора многу да се чека Very Happy.
Дечките најавуваат дека за брзо ќе излезат од студио и дека ќе има промоција на албумот
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Надимач во студио Empty
ПишувањеПредмет: Re: Надимач во студио   Надимач во студио EmptyЧет Јун 18, 2009 1:08 am

Аирлија нека е. Се надевам дека дечките ќе се задржат кон тврдиот звук како што го имаја на промо Ep-то "Metal Je Rat". И да направат концертна промоција во Македонија. THRASH' TILL DEATH.
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Надимач во студио Empty
ПишувањеПредмет: Re: Надимач во студио   Надимач во студио EmptyНед Јун 21, 2009 3:44 pm

Како што читам на мај спејс изгледа за брзо ќе излези албумот.Дечките се гледа дека се посветени и напорно работат.Само напред
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Надимач во студио Empty
ПишувањеПредмет: Re: Надимач во студио   Надимач во студио EmptyВто Јун 23, 2009 3:30 pm

tonci напиша:
Како што читам на мај спејс изгледа за брзо ќе излези албумот.Дечките се гледа дека се посветени и напорно работат.Само напред

MORE NEWS FROM NADIMAC Very Happy. Промо верзијата за албумот ќе ја имаме за отприлика 10 тина дена Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Надимач во студио Empty
ПишувањеПредмет: Re: Надимач во студио   Надимач во студио EmptyВто Јун 23, 2009 5:12 pm

Супер, чекаме да излези =)
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Надимач во студио Empty
ПишувањеПредмет: Re: Надимач во студио   Надимач во студио EmptyЧет Јун 25, 2009 4:26 pm

На YouTube пред некој ден се појави https://www.youtube.com/watch?v=J6gWjFf96dQ Ова е првата песна на Надимач за претстојниот албум. ПОздрав
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
MARTIN
Admin


Posts : 21
Points : 42
Reputation : 0
Join date : 2009-06-28
Age : 25
Location : Битола

Надимач во студио Empty
ПишувањеПредмет: Re: Надимач во студио   Надимач во студио EmptyПон Јун 29, 2009 2:20 pm

Коче попрај се линкот не ти работи
Вратете се на почетокот Go down
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Надимач во студио Empty
ПишувањеПредмет: Re: Надимач во студио   Надимач во студио EmptyПон Јун 29, 2009 7:05 pm

^ Средив.
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
Sponsored content
Надимач во студио Empty
ПишувањеПредмет: Re: Надимач во студио   Надимач во студио Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Надимач во студио
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: The world of metal-
Отиди до: