Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез    

Share | 
 

 ПОМОШ

Go down 
АвторПорака
MARTIN
Admin


Posts : 21
Points : 42
Reputation : 0
Join date : 2009-06-28
Age : 24
Location : Битола

ПишувањеПредмет: ПОМОШ   Пон Јун 29, 2009 2:50 pm

Ако имате некој хардверски проблем пишете тука ке се обидеме да го решиме
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
impactmkd

avatar

Posts : 13
Points : 23
Reputation : 2
Join date : 2009-06-17
Age : 27
Location : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: ПОМОШ   Нед Jул 05, 2009 12:46 am

Јас имам хардверски проблем уште од кога го купив компјутеров. Значи ова е проблемот : Си играм игра или на мсн дремам било што да правам на компјутер повремено (некогаш и 5 пати дневно) ми се случува да се укочи цел компјутер и неможам да мрднам на маус или пак тастатура. Го однесов на сервис демек го направија али пак се појавува. Другарче ми рече дека било до кондензатор некој али стварно не го сфатив. Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bojanbozinovski.hi5.com
MARTIN
Admin


Posts : 21
Points : 42
Reputation : 0
Join date : 2009-06-28
Age : 24
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: ПОМОШ   Вто Jул 07, 2009 10:18 am

на сервис сигурно ти го преинсталирале само виндовсот но најчесто ова се случува од прашина на кулерот на процесорот или на графичката така да отвори го компјутерот и убаво исчисти ги овие 2 дела од прашина би требало да го биде а ако е од кондензатор нема ни да запали или ке пали па ке гаси
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
impactmkd

avatar

Posts : 13
Points : 23
Reputation : 2
Join date : 2009-06-17
Age : 27
Location : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: ПОМОШ   Вто Jул 07, 2009 2:54 pm

Да ти кажам право не ни го преинсталирале видовсот зашо барат 1000 денари зашто тоа не спаѓало под гаранцијата Evil or Very Mad Како и да е ке пробам тоа со кулерите па ке видам. Поздрав и фала Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bojanbozinovski.hi5.com
MARTIN
Admin


Posts : 21
Points : 42
Reputation : 0
Join date : 2009-06-28
Age : 24
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: ПОМОШ   Вто Jул 07, 2009 2:56 pm

епа ако не преинсталирале преинсталирај го ти можи и до некој вирус или драјвер некој да е и мене ме дупеше така само не се замарав да го поправам го преинсталирав одма
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
impactmkd

avatar

Posts : 13
Points : 23
Reputation : 2
Join date : 2009-06-17
Age : 27
Location : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: ПОМОШ   Вто Jул 07, 2009 3:00 pm

Па го имам преинсталирано можда 20 пати во тек од 2 години и ништо не се сменило пак се укочува. А и драјверите оригиналот од цедињата ги снимам и пак се укочува. ке пробам со кулериве ако не...нов ке си купам Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bojanbozinovski.hi5.com
MARTIN
Admin


Posts : 21
Points : 42
Reputation : 0
Join date : 2009-06-28
Age : 24
Location : Битола

ПишувањеПредмет: Re: ПОМОШ   Вто Jул 07, 2009 3:02 pm

симни си нови верзии од драјверите можи ке поправи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ПОМОШ   

Вратете се на почетокот Go down
 
ПОМОШ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Технологија :: Хардвер-
Отиди до: