Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Вицеви без наслов Radio  

Share
 

 Вицеви без наслов

Go down 
АвторПорака
MARTIN
Admin


Posts : 21
Points : 42
Reputation : 0
Join date : 2009-06-28
Age : 25
Location : Битола

Вицеви без наслов Empty
ПишувањеПредмет: Вицеви без наслов   Вицеви без наслов EmptyПон Јун 29, 2009 2:56 pm

Тука одат сите вицеви без наслов.

И ај да ја сефтосам темата

Една госпога дошла во аптека и бара од аптекарот арсеник. Тој и вели - бидејки се работи за силен отров морам да ве прашам за што ви треба?
-Сакам да го отрујам мажот. - Жал ми е ама во тој случај не можам да ви го дадам!
По тој одговор госпогата ја отвора торбичката и од неа вади една фотографја на која јасно се гледа како нејзиниот маж води љубов со жената на аптекарот. А тој - простете госпого , незнаев дека имате рецепт
Вратете се на почетокот Go down
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Вицеви без наслов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви без наслов   Вицеви без наслов EmptyПон Јун 29, 2009 7:11 pm

Се јавува човек на пријателот:
- Еј, што викаш да свртиме партија шах вечер?
- Не можам, баба ми умре.
- Големо чудо, ај ти ќе бидеш со црни фигури.

Заминува Трпе на службен пат за
Германија со воз. Тргнува возот, овој го
отвара прозорецот и вика:
- Трпаноооо чувај ги децатааа!
- Штоооо?
- Чувај ги децатаааа!
- Штооо?
- Ма иди еби се.
- Ааааа, добро, добро!


На полноќ Трпана почнува да го буди Трпе.
- Трпе, Трепе, станувај заборави да го испиеш апчето за спиње!


Разговараат Трпе и Лео што им купиле сопругите за Нова година:
- Да ти кажам Трпе, на жена ми и земав мерцедес и фустан.
- Зошо бе, и мерцедес и фустан?
- Па ако не и се допаѓа фустанот, со мерцедесот да оди и да си го замени. А ти што и зема на твојата?
- Јас на Трпана и земав четка за заби и вибратор.
- Аман бе, зошо и четка и вибратор?
- Епа, ако не и се свиѓа четката, нека се ебе.

Млада девојка од село се подготвува да замине на студии во град, па мајка и ја подучува:
- Слушај ќерко, градот е опасно место за младите девојки од село! Таму
ќе ти пријде некое момче, ќе ти каже дека си убава, ќе те однесе кај
него во стан, таму ќе скокне на тебе, а потоа лелееее, ќе ти умре мајка!
По два месеци ќерката се враќа дома, а мајката ја прашува:
- И како беше?
- Леле мамо, се беше како што ми кажа! Само што пристигнав, ми пријде
едно момче, ми кажа дека сум убава, ме однесе во својот стан ...
- И?
- И таму јас скокнав на него, нека умре неговата мајка!

Дткач отишол да купува петарди, отишол на Зелен пазар и купил петарди . На кутијата пишувало "Број до пети фрли ја "
Ја запалил и почнал да брои:
Ееееееееддддддеееее... БУММММММММММММ

Цветко направил забава дома и во текот на забавата фрлил око на едно
девојче. Ја однел во купатило, ја соблекол и ја свртел накај лавабото.
Одеднаш влегува мајка му на Цветко во купатилото, ги гледа голи децава
и се фаќа за глава:
-Лелеее, Цветко мајкино, па нели ти реков, немој бос по тие ладни плочки!

Хасо: Мујо ај да ми помогнеш да ги исечам дрвјата!
Мујо: Не можам имам полова болест!
Хасо: Е што ти е бе?
Мујо: Ме боли кур за твоите дрвја.

Оди зајак еден ден низ шума и сретнува волчјак, па го прашува:
- Што си ти?
- Јас сум волчјак. Мајка ми е кучка, татко ми е волк.
Продолжува понатаму зајакот и сретнува мазга. Ја прашува:
- Што си пак ти?
- Јас сум мазга. Мајка ми е магарица, а татко ми коњ.
Оди зајакот понатаму, па сретнува коњска мува. Ја прашува:
- А ти, што си?
- Јас сум коњска мува....
- Абе, ај не заебавај!?

- Мамо, денеска бевме на систематски преглед
и излезе дека од триесет женски само една е невина.
- Браво, срце на мајка, злато мое.
- Не бе мамо слушај ме, тоа да ти била професорката.

Бабичка влегува во месарница и го прашува месарот:
-Ноџина имате?
Месарот и одговара:
-Не ја на кур стојам.
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
LuLu

LuLu

Posts : 17
Points : 31
Reputation : 2
Join date : 2009-04-20
Location : Дома :)

Вицеви без наслов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви без наслов   Вицеви без наслов EmptyСре Jул 01, 2009 10:00 pm

Си биле двајца ѓупци и сакале да одат прилеп.И одат сеа кај возачот и му велат:
-Колку е до Прилеп за тројца?
Возачот:
-Оти тројца кога двајца сте?
Ѓупците:
Ами и ти не идиш?
lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.cristoferbt.piczo.com
Sponsored content
Вицеви без наслов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви без наслов   Вицеви без наслов Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицеви без наслов
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Забава :: Хумор-
Отиди до: