Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Candlemass Radio  

Share
 

 Candlemass

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Candlemass Empty
ПишувањеПредмет: Candlemass   Candlemass EmptyСре Jул 08, 2009 3:30 pm

Легенди на дум металот.Бавни,тешки,на моменти брзи,мелодични.Сите овие карактеристики можат да им се припишат на кралевите на дум металот.Освен одличната музика тука се и текстовите кои ја надополнуваат.Ќе поставам некои линкови за подоцна да можи да коментирате
https://www.youtube.com/watch?v=-3uvf0cn0jo-Bewitched
https://www.youtube.com/watch?v=6Spu7FWs8ik-Soltitude
https://www.youtube.com/watch?v=8th_3AoTm_E-Black Dwarf(нешто поново од нив)
https://www.youtube.com/watch?v=EqOM4Ak4E44-At the gallows end(во живо од Вакен 2005)
https://www.youtube.com/watch?v=gJ95x8NVtWQ-Countless Bathory(Venom кавер верзија)
Вратете се на почетокот Go down
 
Candlemass
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: