Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Свирка во Зодијак,Битола Radio  

Share
 

 Свирка во Зодијак,Битола

Go down 
АвторПорака
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Свирка во Зодијак,Битола Empty
ПишувањеПредмет: Свирка во Зодијак,Битола   Свирка во Зодијак,Битола EmptyНед Апр 19, 2009 3:09 pm

Утре т.е 20 април ќе се одржи свирка во клубот Зодијак во Битола, со почеток во 20 часот.Настапуваат:

Deadshot
Brain Parasite
My Fight Inside

Влез:100 денари
Свирка во Зодијак,Битола L_1f904803db4443d8b1414948fa39b6cd
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Свирка во Зодијак,Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свирка во Зодијак,Битола   Свирка во Зодијак,Битола EmptyНед Апр 19, 2009 10:08 pm

Поздрав до организаторите се гледаме утре,супер е изборот на бендови.
Вратете се на почетокот Go down
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Свирка во Зодијак,Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свирка во Зодијак,Битола   Свирка во Зодијак,Битола EmptyНед Апр 19, 2009 10:27 pm

Леле фонтот за ДедШот, па можело да биди и појасно напишан, а не вака да ми испаднат очите дури да го прочитам...
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Свирка во Зодијак,Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свирка во Зодијак,Битола   Свирка во Зодијак,Битола EmptyНед Апр 19, 2009 10:37 pm

Хехе,ок е бе.Не е фонтот битен,важна е музиката што ја прават,зарем не Wink.Anyway,утре ќе биди екстра.Па,ако немам работа можи се гледаме таму.Поздрав Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Свирка во Зодијак,Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свирка во Зодијак,Битола   Свирка во Зодијак,Битола EmptyВто Апр 21, 2009 7:36 am

Беше некој вчера бе?Како беше?Ај некој ако беше нека кажи како си поминаја и ако има слики нека ги стави.Поздрав Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Свирка во Зодијак,Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свирка во Зодијак,Битола   Свирка во Зодијак,Битола EmptyВто Апр 21, 2009 10:56 am

Одлична свирка сите бендови беа на ниво на задачата а после свирката имаше џем сешн,се на се одлична свирка.
Брејн Паразит-Одлична музика имаат дечките без зборови ме оставија-одлични два вокали,одлични рифови,бас линии и ритми.
Мај Фајт Инсајд-Добри беа Германците сепак се чувствуваше заморот од турнејата
Дедшот-Одлично исвирен нивниот материјал исто и Violent revolution i For whom the bell tolls.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Свирка во Зодијак,Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свирка во Зодијак,Битола   Свирка во Зодијак,Битола Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Свирка во Зодијак,Битола
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Настани-
Отиди до: