Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Hatred - Struga Radio  

Share
 

 Hatred - Struga

Go down 
АвторПорака
ROFL

ROFL

Posts : 1
Points : 5
Reputation : 2
Join date : 2009-04-20
Age : 31
Location : Struga

Hatred - Struga Empty
ПишувањеПредмет: Hatred - Struga   Hatred - Struga EmptyПон Апр 20, 2009 11:30 am

Бендот Hatred е формиран најпрвин во Април 2007 година. Одтогаш па се до сега бендот претрпел промени во составот,каде што од почетокот на 2008 составот е следен : Ристе Голабоски – Вокал,Мартин Аврамоски – Гитара,Ѓорѓи Калајџиески – Гитара,Марко Пинто – Бас Гитара и Маријан Влајчески – Тапани. Дел Матерјалот изработен предходно со предходниот состав беше малку променет , додека некои песни беа тотално отфрлени. Низ овој период изработивме 5 песни, со што го издадовме и нашето прво демо. Нашата Прва Свирка се случи во клубот Empire Струга во Фебруари 2008 година,додека подоцна,истата година го Отворивме Летниот Фестивал – Дојди Веслај 2 на шести Август 2008, каде бевме добро прифатени од публиката, која беше од сите страни на Државата. Јануари 2009 , неколку дена пред Оди Вежбај 3 ни се Придружи Нов Соло Гитарист , Иван Костоски. Со Него , ние преминавме на друго ниво , каде добивавме добри критики дека бендот е подобрен многу од нашиот последен настап па се до сега ...
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Hatred - Struga Empty
ПишувањеПредмет: Re: Hatred - Struga   Hatred - Struga EmptyПон Апр 20, 2009 12:46 pm

Ве гледав на Ексик фест и екстра бевте.Песните многу ми се свиѓаат,исто така и текстојте.Само така продолжете Smile.И ве чекаме повторно на свирка Битола.Поздрав


Последната промена е направена од ThrasH на Пон Апр 20, 2009 1:13 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Hatred - Struga Empty
ПишувањеПредмет: Re: Hatred - Struga   Hatred - Struga EmptyПон Апр 20, 2009 1:13 pm

Одличен бенд на Ексик фест бевте супер без зборови ме оставивте.Го преслушав демото уште поодамна и знаев дека ќе бидни добар бенд.Само напред дечки и се надевам дека во иднина ќе можам да ве гледам во живо повторно.
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Hatred - Struga Empty
ПишувањеПредмет: Re: Hatred - Struga   Hatred - Struga EmptyПон Апр 20, 2009 11:29 pm

Тема преместена во Македонска Метал Сцена Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://arsonisticintent.macedonianforum.net
Sponsored content
Hatred - Struga Empty
ПишувањеПредмет: Re: Hatred - Struga   Hatred - Struga Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Hatred - Struga
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Македонската метал сцена-
Отиди до: