Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Metallica... Radio  

 

 Metallica...

Go down 
АвторПорака
LuLu

LuLu

Posts : 17
Points : 31
Reputation : 2
Join date : 2009-04-20
Location : Дома :)

Metallica... Empty
ПишувањеПредмет: Metallica...   Metallica... EmptyПон Апр 20, 2009 10:48 pm

епа ајде тро да збораме за металика (п.с. мој омилен бенд)
еве некои линкој до моите омилени песни:
https://www.youtube.com/watch?v=YzK_EVul6dQ - Fade to black
https://www.youtube.com/watch?v=GyYZFtnCTE4&feature=related - Master of puppets
https://www.youtube.com/watch?v=m99ybtk4QNs&feature=related - Battery
https://www.youtube.com/watch?v=Rbui8OTKBzc - Enter Sandman
https://www.youtube.com/watch?v=4CK9_iFGXmc&feature=related - The day that never comes
https://www.youtube.com/watch?v=VvZQgyttgVA - the unforgiven 2
https://www.youtube.com/watch?v=UDngGn8QK_8&feature=related - all nightmare long


Последната промена е направена од LuLu на Вто Апр 21, 2009 2:10 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.cristoferbt.piczo.com
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

Metallica... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Metallica...   Metallica... EmptyВто Апр 21, 2009 2:18 pm

ThrasH, извини, наместо второто мислење од LuLu, го избришав твоето Embarassed Embarassed
LuLu, мислењета се споени, друг пат не пишувај пост под пост!
И да не бидам скроз оф-топик, и мене Металика ми е една од омилените групи.
Очекувајте набрзо еден текст за нив, за нивното постоење од формирањето па се до денес, а во делот за бесплатни превземања ќе ги има сите нивни албуми.
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
LuLu

LuLu

Posts : 17
Points : 31
Reputation : 2
Join date : 2009-04-20
Location : Дома :)

Metallica... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Metallica...   Metallica... EmptyВто Апр 21, 2009 9:56 pm

oк извинете Embarassed
Вратете се на почетокот Go down
http://www.cristoferbt.piczo.com
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Metallica... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Metallica...   Metallica... EmptyЧет Апр 23, 2009 8:25 am

LuLu за да избегнеш банирања,опомени и казни прочитај ги правилата.Поздрав.Иначе Металика мој добар другар Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
impactmkd

impactmkd

Posts : 13
Points : 23
Reputation : 2
Join date : 2009-06-17
Age : 28
Location : Skopje

Metallica... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Metallica...   Metallica... EmptyСре Јун 17, 2009 4:42 pm

Топ бенд и последниот албум им е супер и секако Unforgiven III според мене е најдобра од сите 3 делови Very Happy И ако не сте приметиле на спотот на песната "The day that never comes" Има застава југо !!! cheers cheers cheers
Вратете се на почетокот Go down
http://bojanbozinovski.hi5.com
Sponsored content
Metallica... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Metallica...   Metallica... Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Metallica...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: