Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Suffocation Radio  

 

 Suffocation

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Suffocation Empty
ПишувањеПредмет: Suffocation   Suffocation EmptyНед Мај 03, 2009 6:44 pm

Кралевите на дет металот од Њу Јорк формирани во 1990 година.Постава-Френк Ли Мулен-Вокал,Гај-Гитара,Теренс-Гитара,Дерек-Бас гитара и Мајк-Тапани.Баш ме интересира кое мислење го имате за бендот и кој ви се омилени албум и песна.
Вратете се на почетокот Go down
 
Suffocation
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: