Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Daggerspawn Radio  

 

 Daggerspawn

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Daggerspawn Empty
ПишувањеПредмет: Daggerspawn   Daggerspawn EmptyНед Мај 03, 2009 6:50 pm

Формирани се во 2005 година со постава:Јован-Гитара,Ненад-Гитара,Данило-Вокал,Влада-Тапани,Срџан-Бас.Сега имаат промена на тапанар и новиот тапанар е Никола.Со него е и снимен нивниот прв албум-Suffering upon the trone od depravity.Досега имаат издадено и голем број на сплит изданија,како и демо издание насловено исто како и нивниот прв студиски албум.Имаат и DVD издание-Wrecking ferocity.
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Daggerspawn Empty
ПишувањеПредмет: Re: Daggerspawn   Daggerspawn EmptyНед Мај 03, 2009 7:35 pm

Одличен бенд.Само нека фураат.РЕспект за ова tonci.Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
 
Daggerspawn
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: