Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Disdained(Serbia) Radio  

 

 Disdained(Serbia)

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Disdained(Serbia) Empty
ПишувањеПредмет: Disdained(Serbia)   Disdained(Serbia) EmptyПон Мај 04, 2009 5:43 pm

Disdained е бенд од Нови Сад,свират дет метал и според мене се еден од најнадежните српски бендови.Моментално се на турнеја и оваа недела ќе гостуваат и во Македонија.
www.myspace.com/disdainedserbia е нивниот мај спејс каде може да бидат слушнати.Ме интересира вашето мислење за бендот.
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Disdained(Serbia) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Disdained(Serbia)   Disdained(Serbia) EmptyВто Мај 05, 2009 8:45 am

9 мај во Битола ќе биди покољ.Едвај чекам да ги слушнам во живо Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
 
Disdained(Serbia)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: