Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Space Eater Radio  

 

 Space Eater

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Space Eater Empty
ПишувањеПредмет: Space Eater   Space Eater EmptyСаб Мај 09, 2009 12:44 pm

Мислам дека повеќето од тука имате слушнато за бендот,дечките се од Белград досега имаат еден албум и свират одличен треш метал.Имаат настапувано како прегрупа на Дистракшн а во Септември ќе бидат и предгрупа на Содом.
www.myspace.com/spaceeaterthrash-Линк каде што ќе можете да ги слушните се надевам дека ќе ви се допаднат и ќе уживате во нивната музика
Вратете се на почетокот Go down
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Space Eater Empty
ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Space Eater EmptyЧет Мај 21, 2009 2:04 pm

Ако некој има слушнато слободно нека кажи свое мислење бидејќи според мене се едни од најдобрите балкански треш метал групи
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Space Eater Empty
ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Space Eater EmptyПет Мај 22, 2009 6:32 pm

Еве бе како немаме слушнато.Space Eater екстра се.Газ стопанкин да ебам предгрупа му беа на Дистракшн,а ќе му бидат и на Содом.
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Space Eater Empty
ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Space Eater EmptyВто Јун 02, 2009 11:01 pm

Сега и на Municipal Waste ќе бидат.Каква среќа во два дена свирки со јаки бендови,на 11 со Мјунисајпл а на 12 со Содом.Им тргна на Спејс Итер со концертите дефинитивно.
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Space Eater Empty
ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Space Eater EmptyСре Јун 03, 2009 8:48 am

Абе да му ебам газ стопанкин.Дечкиве стварно алал му вера.
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Space Eater Empty
ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Space Eater EmptyСре Јун 03, 2009 1:45 pm

За жал се случи голема несреќа кај дечкиве вокалистот Бошко Радишиќ почина Crying or Very sad
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Space Eater Empty
ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Space Eater EmptyСре Јун 03, 2009 10:59 pm

God damn Crying or Very sad.Зошо секоаш вака се случва.Лесна нека му е земјата,екстра вокал беше.
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
Sponsored content
Space Eater Empty
ПишувањеПредмет: Re: Space Eater   Space Eater Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Space Eater
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: