Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  DragonForce Radio  

 

 DragonForce

Go down 
АвторПорака
LuLu

LuLu

Posts : 17
Points : 31
Reputation : 2
Join date : 2009-04-20
Location : Дома :)

DragonForce Empty
ПишувањеПредмет: DragonForce   DragonForce EmptyСре Мај 13, 2009 5:36 pm

абе јас си играв гх3 и свирев една песна од овие драгонфорс.. и ги видов на јутуб и незнам... се спобудалиф!!!особено овај гитаристот..ццц
вие шо мислите? lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.cristoferbt.piczo.com
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

DragonForce Empty
ПишувањеПредмет: Re: DragonForce   DragonForce EmptyСре Мај 13, 2009 11:27 pm

Па не знам можи е до вкус ама сепак за мене се претерано идиотски бенд Very Happy.Мислам можат името во Студиофорс да го сменат.Сепак е до вкусот а гитаристот не ме импресионира нешто посебно,сепак веќе видени техники.
Вратете се на почетокот Go down
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

DragonForce Empty
ПишувањеПредмет: Re: DragonForce   DragonForce EmptyПет Мај 15, 2009 2:26 pm

Не се мој тип... Во живо гитарите како тетрис расипан звучат...
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
Sponsored content
DragonForce Empty
ПишувањеПредмет: Re: DragonForce   DragonForce Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
DragonForce
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: