Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  King Diamond Radio  

 

 King Diamond

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

King Diamond Empty
ПишувањеПредмет: King Diamond   King Diamond EmptyВто Мај 19, 2009 1:23 pm

Баш ме интересира што мислите за бендот.Според мене еден од најдобрите светски бендови кои го имаат најдобриот светски вокалист.
Вратете се на почетокот Go down
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

King Diamond Empty
ПишувањеПредмет: Re: King Diamond   King Diamond EmptyВто Мај 19, 2009 1:25 pm

Исто ме интересира кој ви е омилен албум и песна од нив.Мене омилен албум ми е-The Eye(1990),а омилена песна не можам да изберам сите се како некоја приказна на свој начин.
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

King Diamond Empty
ПишувањеПредмет: Re: King Diamond   King Diamond EmptyЧет Мај 21, 2009 8:27 am

Се сложувам.King Diamond легенда е Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

King Diamond Empty
ПишувањеПредмет: Re: King Diamond   King Diamond EmptyСре Јун 03, 2009 8:53 am

tonci напиша:
Исто ме интересира кој ви е омилен албум и песна од нив.Мене омилен албум ми е-The Eye(1990),а омилена песна не можам да изберам сите се како некоја приказна на свој начин.

Брат кога ќе пишуваш постој немој едно под друго.Постој копче Edit погоре од постот,кликаш на него и допишваш.Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
Наташа
Admin
Наташа

Posts : 47
Points : 100
Reputation : 10
Join date : 2009-04-16
Age : 25
Location : Битола

King Diamond Empty
ПишувањеПредмет: Re: King Diamond   King Diamond EmptyСре Јун 03, 2009 11:02 pm

Кхм... ко така, зошто и твоите мислења се едно под друго? Very Happy
Ај спој си ги, ме мрзи да спојувам сега.
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
Sponsored content
King Diamond Empty
ПишувањеПредмет: Re: King Diamond   King Diamond Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
King Diamond
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: