Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Obscura(Германија) Radio  

 

 Obscura(Германија)

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Obscura(Германија) Empty
ПишувањеПредмет: Obscura(Германија)   Obscura(Германија) EmptyНед Јун 28, 2009 1:41 pm

Бендот свири дет метал од Германија се музиката им е исполнета со многу техника,брзина,мелодичност а од друга страна одличните дет метал вокали на Стефан.
https://www.youtube.com/watch?v=mesr2siegRg-Анти космик оверлоуд
https://www.youtube.com/watch?v=TS3uvyKaqDc-Обскура во живо
Вратете се на почетокот Go down
 
Obscura(Германија)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: