Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Архонт(Битола) Radio  

 

 Архонт(Битола)

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Архонт(Битола) Empty
ПишувањеПредмет: Архонт(Битола)   Архонт(Битола) EmptyПон Jул 20, 2009 8:25 pm

Архонт се дет метал бенд од Битола.Се започнува во 2005 година и бендот е составен од Батскин и Сак,набрзо им се приклѕчува и Син.ус кој што и дава посебен амбиентален допир на музиката.Во средината на ноември 2005 година го снимаат промо цдто кое го издаваат во 2006 година и е насловено како Промо Цд 2006.Во 2006 год се приклучува и тапанарот Иво од Бендот Enthrallement.Влегуваат во студиото Basemenent во Плевен и го снимаат нивниот прв албум.Постигнуваат договор со Batllegod продукцијата и нивниот албум е промовориран низ повеќе земји.
Нивниот мајспејс е-www.myspace.com/arhont
Вратете се на почетокот Go down
ThrasH
Admin
ThrasH

Posts : 58
Points : 104
Reputation : 0
Join date : 2009-04-16
Age : 26
Location : Битола

Архонт(Битола) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Архонт(Битола)   Архонт(Битола) EmptyВто Jул 21, 2009 12:41 pm

Нема шо да се кажи тука, најдобар дет метал на балкано, а можи и пошироко. Кој го сака албумот нека пиши кај мене на профил. Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
https://arsonisticintent.macedonianforum.net
 
Архонт(Битола)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Генерална дискусија :: Бендови-
Отиди до: