Arsonistic Intent(Where Metal Lives)
Успешно најавување !
Arsonistic Intent(Where Metal Lives)

Добредојдовте на http://www.arsonisticintent.macedonianforum.net,македонскиот форум за метал музуика.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Formless Terror Radio  

 

 Formless Terror

Go down 
АвторПорака
tonci
Admin


Posts : 44
Points : 95
Reputation : 21
Join date : 2009-04-16

Formless Terror Empty
ПишувањеПредмет: Formless Terror   Formless Terror EmptyСаб Aвг 08, 2009 10:50 am

Мислам дека посебно најавување нема потреба.Бендот доаѓа од Скопје и е оформен во 2006 година.Според мене еден од најдобрите македонски бендови и секако и еден од предводниците на балканската дет метал сцена.
www.myspace.com/formlessterror
Имаат издадено и сплит со Infected Flesh и Genocide.
Вратете се на почетокот Go down
 
Formless Terror
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Arsonistic Intent(Where Metal Lives) :: Македонската метал сцена-
Отиди до: